League of Legends Orta Koridor Nedir?

League of Legends, 2009 yılında Riot Games tarafından oluşturulmuş bir Moba türü strateji oyunudur. Oyunda 150’den fazla şampiyon bulunarak 5v5 olmak üzere takımlar savaşır. Belirli bir amaç içerisinde ilerleyen oyunda büyük ödüllü turnuvalara da gerçekleşerek oyunculara maddi açıdan büyük destekler sağlanır. Oyunun en çok oynanan Sihirdar Vadisi ve Aram haritaları oyuncular tarafından şüphesiz çok sevilmektedir.

Oyunda bulunan ve oyuna en fazla katkısı bulunan koridorlardan bir tanesi orta koridordur. Bu koridorda oynayan oyuncular genellikle suikastçı, büyücü ve dövüşçü karakterleri oynayarak kendi farklarını çok kolay ortaya koyarlar. Orta koridorda sağlanan bir üstünlük ile beraber bütün oyun dengesi değişerek kaybetmeyi düşündüğünüz oyunu bile büyük farklarla kazanabilirsiniz.

 Orta koridor oyuncusu haritada kontrol sağlaması ve takımdaki en büyük ani hasar çıkarmasıyla bilinse bile kendi koridorunu kazandıktan sonra yan koridorlara destek sağlamayı asla unutmamalıdır. Son olarak ise bir orta koridor oyuncusu rakip orman ve minyon kontrolünü oldukça iyi bilmelidir aksi halde kendi koridorunu kaybederek büyük üstünlüğü karşı takıma verir.

oyunkasabasi

Read Previous

Garena Free Fire Nasıl Oynanır?

Read Next

Call Of Duty: Warzone Nasıl İndirilir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.